• ۲۴ مهر ۱۳۹۸

احتمالا تا کنون حدود ۷ تا ۸ کیلو افزایش وزن داشته اید. اگر دوقلو باردار باشید احتمالا بیشتر از ۱۱ تا ۱۸ کیلوگرم افزایش وزن خواهید داشت. در هفته ۲۵ بارداری، افزایش وزن می تواند منبع اضطراب باشد. افزایش وزن نیز به طور آهسته و پیوسته رخ می دهد. بخشی از این افزایش وزن ناشی از وزن زنان باردار در اواسط بارداری است. اگر افزایش وزن مشکل ساز باشد، پزشک به شما اطلاع خواهد داد. به جای تأکید بر وزن، بر آنچه در داخل شکم در هفته ۲۵ بارداری رخ می دهد تمرکز کنید.

حرکات جنین در هفته ۲۵ قابل توجه تر می شود – و احتمالا متوجه الگوهایی می شوید. هنگامی که احساس ضربات زیادی می کنید، جنین بیدار است، و هنگامی که ضرباتی دیده نمی شود، احتمالا در خواب است. حرکت منظم نشانه ای از یک جنین سالم و فعال است. اگر مدتی حرکات جنین را حس نکردید و می خواهید مطمئن شوید همه چیز خوب است، کمی آب یخ بنوشید، موسیقی گوش دهید.

در این هفته کودک شما ۳۴٫۶ سانتی متر قد و ۶۶۰ گرم وزن دارد.

در این هفته فرزندتان مجددا چشم هایش را باز میکند. استخوان هایش به سخت شدن ادامه میدهند. از این به بعد کوکتان اکثر افزایش وزن خود را پیدا میکند. کودک شما هنوز هم درحال ذخیره‌سازی بافت چربی در بدنش است. دستگاه تنفسی او همچنان در حال تکامل است.

X