• ۲۴ مهر ۱۳۹۸

رحم شما در هفته بیست و چهارم  بارداری  حدود ۲۴ سانتی متر از استخوان عانه (پوبیس) تا بالای قله رحم ارتفاع دارد. هم اکنون میتوانید حرکات فرزندتان را متوجه شویدو چرخه های خواب و بیداری او را درک کنید.  اگر ناف شما بیرون آمده است، نگران نباشید. تورم رحم آن را به جلو هل داده است و پس از تولد ناف به حالت عادی برمیگردد.

در هفته ۲۴ بارداری، به مدت چند هفته لگد زدن جنین را متوجه می شوید، اما اکنون لگدها قوی تر و قوی تر شده است. وزن بارداری توصیه شده در هفته ۲۴ بارداری حدود ۶ تا ۷ کیلوگرم  است. اگر کمی بیشتر از آن افزایش وزن داشته باشید، نگران کننده نیست، افزایش شدید یا ناگهانی وزن باعث نگرانی می شود، اما برای سالم بودن حاملگی باید راه هایی برای کنترل وزن در نظر بگیرید.

توصیه می شود زنان در هفته ۲۴  بارداری با دوقلو، ۱۱ کیلو افزایش وزن داشته باشند. در حقیقت، این افزایش وزن خطر زایمان زودرس را کاهش می دهد.

در این هفته کودک شما ب۳۰ سانتی متر قد و ۶۰۰ گرم وزن دارد.

این هفته اهمیت زیادی برای نی نی شما دارد. فرزندتان در گیر بلوغ ریه ها بوده تا بتواند خارج از رحم زندگی کندو در حال افزایش چربی قهوه ای است تا بتواند دمای بدنش را در زمان تولد تنظیم کند. خوب قرار است که این هفته چین‌هایی روی کف دست و بندهای انگشتش ایجاد شود. در این هفته، گوش‌ها و چشمان او در جای خود قرار می گیرند.  او برای آنکه بتواند خودش را توی رحم شما جا کند به صورت خمیده خوابیده است. فرزند شما می تواند صدای شما را در حال حاضر بشنود، بنابراین سعی کنید با او حرف بزنید و برایش آواز بخوانید. صورت فرزند شما در حال حاضر به طور کامل با مژه، ابرو و مو شکل گرفته است بدن شما در حاملگی بیشتر مخاط تولید می کند که می تواند منجر به گرفتگی بینی، سینوزیت و سردرد شود.

X