• ۲۴ مهر ۱۳۹۸

در هفته ۳۳ بارداری احساس می‌کنید مثل بادکنکی شده‌اید که مدام باد می‌شود. دست‌ها و پاهایتان و حتی صورتتان هم به این افزایش حجم ادامه می‌دهد. شاید مجبور شوید که از مچ بند یا کمربندهای حاملگی استفاده کنید، اما این ورم ها احتمالا تا بعد از زایمان با شما همراه خواهد بود. اگر این ورم ها خیلی به یکباره افزایش باید و همراه با تاری دید،سردرد باشد سریعا به دکتر خود اطلاع دهید.رحم شما این هفته ۵۰۰ برابر حالت طبیعی شده است. سطوح مایع آمنیوتیک در پایین ترین سطح است بنابراین لگدهای جنین کمی تیزتر به نظر می رسد! جفت حدود ۲ پوند وزن دارد. در هفته ۳۳ بارداری، حدود ۱۰ تا ۱۳ کیلوگرم افزایش وزن داشته اید. اگر دوقلو باردار باشید در مجموع ۱۴٫۵ تا ۱۹ کیلوگرم افزایش وزن دارید.

اگر شکم تان به صورت گه گاهی دچار گرفتگی می شود، احتمالا انقباض براکستون هیکس دارید. براکستون هیکس دردناک نیست و اغلب بعد از رابطه جنسی یا ورزش اتفاق می افتد.آنها با انقباض های منظم متفاوت هستند، زیرا هنگام تغییر موقعیت متوقف می شوند. انقباضات واقعی ادامه دارد – این انقباضات حداقل پنج بار در ساعت می باشد و به طور متوسط درد واقعی زایمان است.  بعضی از عوارض و شرایط باعث افزایش احتمال زایمان می شود، مانند مایع آمنیوتیک بیش از حد، خشک شدن یا هفته ۳۳ بارداری و دوقلو داشتن.

در این هفته کودک شما  ۴۳٫۷ قد و ۱۹۱۸ گرم وزن دارد.

فرزندتان در حال رشد فراوان است. تکامل ریه در انتهای حاملگی مهم است و بدنتان ماده ای به نام سورفاکتانت ترشح میکنند.این ماده شبه دترژنت سبب با اولین گریه فرزندتان سبب بازماندن ریه میشود.اگر فرزندتان پیش از موعد تولد شود سورفاکتانت مصنوعی میگیرد. آنکه استخوان‌های او حسابی سخت شده با این حال استخوان‌های سرش هنوز به هم نچسبیده‌اند و نرم هستند. در هفته۳۳ بارداری او هر از گاهی با بند ناف بازی میکند.

 

X