• ۲۴ مهر ۱۳۹۸
شما ممکن است از این واقعیت که کودک دیرتر متولد می شود گیج شوید، اما به یاد داشته باشید که تنها ۲ درصد از زنان این شرایط را تجریه میکنند.یکی از دلایل این شرایط، اعلام اشتباه زمان تخمک گذاری است که به دلیل زمان قاعدگی نامرتب اتفاق میافتد.فقط به یاد داشته باشید که زمان تولد نزدیک است:در عرض یک هفته، کودک کوچک خود را در آغوش خواهید گرفت.
اگر دچار پیوند غشا شده اید و انقباضات شما هنوز شروع نشده، ممکن است ماما شما را تشویق کند ،تا کار را شروع کند ؛در ابتدا او یک اسانس یا ژل را که حاوی پروستاگلاندین ها (هورمون هایی است که باعث روان شدن دهانه رحم می شود ) است ، داخل واژن میریزد .ماما همچنین ،میتواند کیسه اب را پاره کند – این به عنوان شکست مصنوعی غشاها (ARM) شناخته می شود معمولا این کار پیشنهاد نمی شود، مگر اینکه شرایط عجله ای باشد.
در نهایت Syntocinon – یک فرم مصنوعی هورمون اکسیتوسین است.کیسه آب شما باید قبل از اینکه Syntocinon به شما داده شود، پاره شود. یک قطره وریدی تزریق می کنید، تا هورمون بتواند مستقیم به جریان خون شما برسد این می تواند انقباض های شدید را ایجاد کند، بنابراین باید تحت نظارت قرار گیرد و ممکن است از کاهش دهنده درد ،مانند؛ اپیدورال استفاده کنید.

علایم رایج این هفته:

اسهال:
بسیاری از زنان قبل از شروع زایمان به اسهال مبتلا می شوند، زیرا راه طبیعی برای خالی کردن روده است ،تا فضای کافی برای تولد کودک مهیا شود.
گرفتگی عضلات:
حتی اگر گرفتگی عضلات خیلی جدی نباشند، باید با پزشک تماس بگیرید.
تورم:
شما مقدار زیادی از مایعات بدن را تجربه میکنید و چنین مشکلاتی ایجاد تورم در پاها و مچ پا می کند، همچنین به عنوان EDEMA شناخته می شود.همچنین می توانید پای خود را در بلندی قرار دهید،تا مانع تجمع مایعات شود.
نشانه های تولد:
اگر کیسه آب شما پاره شود، دچار خونریزی شوید، یا انقباضات شروع شود، این به این معنی است که زمان تولد نزدیک است.اگر شما در حال حاضر مادر هستید، خبر خوب:زایمان دوم (یا سوم یا چهارم) نوزادان معمولا کوتاه تر و ساده تر از اول است.
وزن کودکتان در این هفته حدود ۳٫۷ کیلوگرم و قد او به صورت تقریبی ۵۱٫۵ سانتی متر است.کودک شما اکنون شبیه به یک هندوانه کوچک است.
X