سونوگرافی سه ماهه اول بارداری با روش پیشرفته

سونوگرافی سه ماهه اول بارداری با روش پیشرفته

سونوگرافی سه ماهه اول بارداری با روش پیشرفته

در بخش تصویربرداری موسسه پزشکی نسل امید، سونوگرافی جامع سه‌ماهه اول بارداری از ابتدای هفته ۱۱ بارداری (11 هفته و یک روز) تا آخر هفته ۱۳ بارداری (13 هفته و 6 روز) انجام می‌شود که طول جنین (CRL) در محدوده ۴۵ الی ۸۴ میلی‌متر است. این زمان طلایی مناسب برای غربالگری ناهنجاری‌های شایع کروموزومی سه‌ماهه اول بارداری است. شما می توانید در این بازه زمانی برای انجام غربالگری ناهنجاری‌های کروموزومی سه‌ماهه اول اقدام کنید. دپارتمان غربالگری سه ماهه اول بارداری در موسسه پزشکی نسل امید بر اساس علم روز و پیشرفته ترین تجهیزات آزمایشگاهی و سونوگرافی که مورد تایید بنیاد پزشکی جنین  (FMF) آماده ارائه خدمت به شماست.

به خاطر داشته باشید که رعایت بازه زمانی در انجام این سونوگرافی بسیار حائز اهمیت است. لذا به شما توصیه می کنیم در صورتی که قاعدگی های منظم داشته و تاریخ دقیق اولین روز آخرین قاعدگی (LMP) خود را می دانید، با ثبت این تاریخ در بخش محاسبه سن بارداری، تاریخ احتمالی زایمان و اطلاعات هفته به هفته بارداری خود را رصد کنید و درصورتی‌ که LMP خود را فراموش کرده اید، نیاز به داشتن یک سونوی معمولی جهت کنترل CRL (طول جنین) و تخمین سن حاملگی هستید که بهترین زمان سونوگرافی جهت تعیین سن حاملگی انجام در هفته 8 تا 9 بارداری است.

انجام غربالگری سه ماهه اول بارداری کاملا اختیاری و به درخواست شما و یا پزشک متخصصتان قابل انجام است. به خاطر داشته باشید که باتوجه‌ به اینکه اختلالات کروموزومی شایع (سندرم داون، تریزومی 13 و 18) می تواند در خانواده‌هایی که هیچ سابقه‌ای از این دسته از اختلالات ندارند نیز بروز یابد؛ بنابراین توصیه علمی می‌شود که همه خانم‌ها در هر سنی تست‌های غربالگری ناهنجاری‌های کروموزومی و سونوگرافی‌های لازم را انجام دهند. 

ما در مرکز سلامت مادر و جنین موسسه پزشکی نسل امید، برای ارائه کلیه خدمات بررسی سلامت مادر و جنین متعهدانه و با مجربترین متخصصان در کنار شما هستیم.

اولین نفری باشید که نظر می‌دهد!
ارسال نظر :